Małgorzata Bereza - psycholog, psychoterapeuta

mbereza

Tytuł magistra psychologii uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim. Ukończyłam czteroletni całościowy kurs psychoterapii w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Jestem w procesie certyfikacji. Ponadto ukończyłam szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania oraz dwie sesje szkoleniowo- terapeutyczne w zakresie pracy z pacjentem chorym somatycznie według programu Simontona.

 Psychologia jest moją wielką pasją.  W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie zdobyte na wielu płaszczyznach jednak przede wszystkim koncentruję się na pobudzaniu indywidualnego potencjału i wzmacnianiu mocnych stron pacjenta, w celu przezwyciężenia napotkanych trudności lub przeprowadzeniu pożądanych zmian.  Fascynuje mnie przede wszystkim potęga ludzkiego umysłu i możliwości, które drzemią w każdym z nas.

Posiadam doświadczenie zarówno w pracy z dziećmi i młodzieżą, jak i dorosłymi. Na co dzień udzielam pomocy psychologicznej pacjentom cierpiącym na przewlekłe choroby somatyczne oraz schorzenia utrudniające codzienne funkcjonowanie, wykorzystując techniki psychologiczne we wspomaganiu procesu rekonwalescencji, prowadzę warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci i młodzieży cierpiących na choroby nowotworowe oraz udzielam szeroko pojętego poradnictwa psychologicznego.

Ponadto pracuję w obszarze psychologii sportu, gdzie mogę wykorzystać zarówno wiedzę psychologiczną, jak i wieloletnie doświadczenie zdobyte jako reprezentant Polski w szermierce.  Specjalizuję się zwłaszcza w treningu mentalnym – wykorzystaniu technik: relaksacyjnych, wizualizacji, koncentracji w celu zwiększenia efektywności treningu sportowego i wypracowania optymalnej gotowości startowej, radzenia sobie z trudnymi emocjami, pracą pod presją wyniku oraz budowaniem skutecznego, zintegrowanego zespołu.

 

Poza psychologią moją pasją są podróże po nieprzetartych szlakach i wszelka aktywność fizyczna.

 

 

Prowadzę konsultację w miejscu dogodnym dla pacjenta, istnieje możliwość wizyty domowej. Zapraszam do współpracy!

Telefon do mnie: 508 414 313